اتوبوس‌های الکتریکی جدید که ۱۰۰۰ کیلومتر را با یکبار شارژ طی می‌کنند

با وجود این که باتری اتوبوس الکتریکی Catalyst E2 به باتری های با ظرفیت ذخیره ۴۴۰ تا ۶۶۰ کیلووات در ساعت مجهز اســت، انتظار می رود در محیط های شهری با هر بار شارژ بین ۳۱۲ تا ۵۶۳ کیلومتر را طی کند. در نتیجه این اتوبوس می تواند اغلب مسیرهای پرتردد در آمریکا را تنها با یک مرتبه شارژ طی کند و کاملا قابلیت جایگزینی با ناوگان فسیلی فعلی را در سراسر کشور دارد.


ریان پاپل مدیرعامل شرکت Proterra در این رابطه گفت:اکنون دیگر پرسش این نیست که چه کسی قبل از سایرین، این فناوری را به کار می گیرد؛ بلکه پرسش این اســت که چه کسی دیرتر نسبت به ساختن یک آینده پاک، کارآمد و پایدار برای صنعت حمل و نقل متعهد می شود.
امروزه اتوبوس های الکتریکی مجهز به باتری یکی از محبوب ترین گزینه های حمل و نقل پاک محسوب می شوند. این نوع اتوبوس ها برای ذخیره و تامین توان موردنیاز خود از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند. برد متوسط اتوبوس های الکتریکی موجود در بازار در حدود ۲۰۰ کیلومتر در هر بار شارژ اســت و به همین علت اغلب در مسیرهای درون شهری مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع اتوبوس ها بخش عمده ای از انرژی صرف شده برای ترمز را مجددا به صورت نیروی الکتریکی درون باتری های خود ذخیره می کنند و در مجموع مقرون به صرفه تر از اتوبوس های فسیلی هستند.

۵۴۵۴لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

این مطلب اتوبوس‌های الکتریکی جدید که ۱۰۰۰ کیلومتر را با یکبار شارژ طی می‌کنند در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :اتوبوس‌های الکتریکی جدید که ۱۰۰۰ کیلومتر را با یکبار شارژ طی می‌کنند
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%a8%d9%88%d8%b3%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%da%a9%d9%87-%db%b1%db%b0%db%b0%db%b0-%da%a9%db%8c%d9%84%d9%88/
رادیو جوان منبع : رادیو جوان |اتوبوس‌های الکتریکی جدید که ۱۰۰۰ کیلومتر را با یکبار شارژ طی می‌کنند
برچسب ها : شارژ ,الکتریکی ,اتوبوس ,کیلومتر ,باتری ,جدید ,یکبار شارژ ,اتوبوس‌های الکتریکی ,۱۰۰۰ کیلومتر ,الکتریکی جدید ,لینک منبع